Oferta dla obiektów

Elektrownie i kotłownie na paliwa stałe (węgiel i biomasa)

elektrownie weglowe

Oferta Pentolu jest dostosowana do struktury paliwowej w polskiej energetyce, dlatego w prawie każdej grupie produktów i technologii znajdują się rozwiązania dla obiektów spalających węgiel. W coraz większym stopniu uwzględniamy potrzeby użytkowników kotłów spalających bądź współspalających biomasę.

Elektrownie i kotłownie mazutowe, agregaty diesla

Mazutowe obiekty

Dodatki do paliw płynnych to produkty, od których rozpoczyna się czterdziestoletnia historia Pentolu. Obecnie    oferta   wzbogacona     jest o najnowocześniejsze technologie uzdatniania najcięższych frakcji produktów    ropopochodnych       oraz o palniki i aparaturę pomiarową dostosowaną do pracy w środowisku agresywnych chemicznie spalin.

Elektrownie, kotłownie i turbiny gazowe

Gazowe obiekty

W Polsce pracuje szereg obiektów energetycznych z kombinowanym obiegiem cieplnym parowo-gazowym, a będzie ich coraz więcej, ponieważ gaz to najczystsze ekologicznie paliwo kopalne. Pentol oferuje całą gamę produktów dla obiektów gazowych, związanych nie tylko ze stroną kotłową, ale i turbinową

Cementownie
 

Cementownie

Pentol jest jednym z głównych dostawców analizatorów spalin oraz systemów monitoringu emisji dla polskiego przemysłu cementowego. Oferowana aparatura "in situ" doskonale sprawdza się w trudnym środowisku spalin z pieców cementowych, również dla warunków bardzo wysokiego zapylenia.

Obiekty metalurgiczne,
piece przemysłowe i inne

pentol

Ta grupa obiektów należy do najstarszych klientów Pentolu. Oferujemy tu nie tylko produkty do optymalizacji procesu spalania, ale również do celów redukcji emisji pyłu oraz monitorowania zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery.


Tunele drogowe i kolejowe
 

pentol

Wieloletni partner Pentolu, brytyjska firma  Codel  International, kojarzona w Polsce z analizatorami spalin oraz monitoringiem emisji, jest również czołowym producentem systemów monitoringu atmosfery w tunelach - pracują one już w ponad 350 lokalizacjach na całym świecie (również w Polsce).