Aktualności

System wykrywania nieszczelności parowych (PLDS) dla Elektrowni Opole

9.11.2017
Bełchatów 2017 Bełchatów 2017

Zespół czujnika akustycznego z falowodem zamontowany na kotle

Budowa 2 nowych bloków energetycznych w Elektrowni Opole (bl. 5 i 6, łącznie 1800 MWe) rozpoczęła się 3 lata temu i uznawana jest za największą inwestycję infrastrukturalną w Polsce po 1989 roku.

Aktualny stan zaawansowania robót oceniany jest na 80% i chociaż obydwa bloki powstają w tym samym czasie, to planowe terminy oddania bloków do eksploatacji są różne: dla bloku 5 jest to druga połowa 2018 roku, a dla bloku 6 pierwsze półrocze 2019.

W połowie 2016 roku Polimex Opole Sp. z o.o. Sp. k. zlecił nam dostawę systemu wykrywania nieszczelności parowych (PLDS) dla obydwu jednostek.

Zlecenie obejmuje kompleksową realizację przedsięwzięcia w formule pod klucz (projekt, dostawy, montaż i uruchomienie).

W przypadku każdego z bloków system PLDS ma być wyposażony w:

 • część centralną: komputer typu serwer (do wizualizacji i akwizycji danych) oraz 2 skrzynki przyłączowe,
 • część obiektową: 22 zespoły czujników akustycznych ze skrzynkami przedwzmacniaczy i jednostkami przedmuchu powietrznego (montowane po 11 na lewej i prawej ścianie kotła).

W takiej konfiguracji system zapewni monitoring kotła w rejonie przegrzewaczy pary oraz regeneracyjnego podgrzewacza wody.

Część centralna w całości pochodzić będzie z Pentol-Enviro (łącznie z oprogramowaniem), natomiast część obiektowa zostanie dostarczana przez Procom Engineering Ltd. – światowego lidera w produkcji urządzeń do detekcji nieszczelności.

Aktualnie, nasze prace skoncentrowane są na bloku 5 gdzie trwają końcowe prace montażowe oraz wykonywane są pomiary elektryczne.

Obok przykładowe zdjęcie z placu budowy przedstawiające zamontowany na kotle zespół czujnika akustycznego z falowodem.

Elektrownia Opole jest kolejnym obiektem na terenie Polski do którego dostarczamy system wykrywania nieszczelności parowych. Wcześniej podobny system (nieco inna konfiguracja) dostarczyliśmy do Elektrociepłowni ELCHO w Chorzowie (na 2 kotły fluidalne CFB).

Więcej informacji na temat budowanych bloków znajdziecie Państwo tutaj.

Więcej informacji na temat Systemu Wykrywania Nieszczelności Parowych PLDS: tutaj

Zapraszamy na Sympozjum Energetyka 2017 w Bełchatowie

9.08.2017
Bełchatów 2017

W dniach 4-6 września 2017r. firma BMP organizuje już po raz dziewiętnasty Sympozjum Energetyka Bełchatów. Jest to niewątpliwie jedna z najbardziej wartościowych imprez tego typu adresowanych do sektora energetycznego. Organizatorzy reklamują Sympozjum jako ENERGETYCZNE WYDARZENIE ROKU i nie ma w tym specjalnej przesady. Pentol będzie ponownie uczestniczył w Sympozjum, tym razem wspólnie z naszym nowym partnerem, niemiecką firmą PROMECON. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa. Pentol, wspólnie z PROMECONEM będzie miał na Sympozjum stoisko.

Więcej informacji o Sympozjum znajduje się tutaj.

Zapraszamy na Targi POWER-GEN EUROPE w Kolonii 27 – 29 czerwca

30.05.2017
POWER GEN 2017

W tym roku największe europejskie targi w branży energetycznej odbędą się w Kolonii. Tradycyjnie Pentol-Enviro Polska będzie uczestniczył w imprezie. Nasi przedstawiciele będą obecni na stosiku N51 (pod szyldem Pentol GmbH) w 2 i 3 dniu imprezy. Zapraszamy do odwiedzenia stoiska i rozmowy z naszymi specjalistami.

Więcej informacji o konferencji znajduje się tutaj.

XIV Konferencja RAFAKO: Nowoczesne technologie dla nowych i modernizowanych bloków energetycznych

2.03.2017
codel

Konferencja odbędzie się w Bełchatowie w dniach 16-17 marca. Z przyjemnością informujemy, że w tym roku naszym partnerem na konferencji będzie firma PROMECON GmbH. Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego stoiska!

Więcej informacji o konferencji znajduje się tutaj.

PROMECON nowym partnerem Pentol-Enviro Polska

28.02.2017
logo Promecon

Z przyjemnością informujemy, że do grona naszych partnerów dołączyła firma PROMECON GmbH - producent nowoczesnej aparatury do precyzyjnego pomiaru przepływu gazów (powietrza, spalin) i mieszanki pyłowo-powietrznej oraz do pomiaru części palnych w popiele lotnym.

Więcej informacji o produktach oferowanych przez Promecon dostępna tutaj.

XII Konferencja: Ochrona Środowiska w Energetyce i Ciepłownictwie, Katowice 20-21 II 2017

20.02.2017
konferencja 2012 02 20-21

W dniach 20-21 lutego 2017 Pentol będzie uczestniczył w XII Konferencji Naukowo-Technicznej: Ochrona Środowiska w Energetyce i Ciepłownictwie w Katowicach.

Wszystkich zainteresowanych spotkaniem z naszymi przedstawicielami zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska, które w tym roku współdzielimy z Codel International Pld.

Więcej informacji o konferencji na stronie organizatorów (BMP).

Przewodnik po analizatorach

2 7.10.2016
analizator

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z aktualną paletą oferowanej przez nas aparatury pomiarowej wykorzystywanej w systemach ciągłego monitoringu emisji (CEMS) oraz do celów procesowych.

Zakres oferowanej przez nas aparatury stale się poszerza, w związku z czym w celu zasięgnięcia dodatkowych informacji o produktach zachęcamy również do kontaktu z naszym działem sprzedaży. Nasi pracownicy z przyjemnością pomogą Państwu w doborze przyrządów - również spoza listy zamieszczonej na stronie internetowej.

Aktualna oferta analizatorów.

Oferta w formacie pdf.

CODEL EUROPEAN CONFERENCE, 13-14 października 2016

11.10.2016
ICESP

W najbliższych dniach (13 - 14 października) odbędzie się konferencja poświęcona systemom Codela do monitoring atmosfery w tunelach.

Współorganizatorem konferencji jest Pentol-Enviro Polska, a głównymi uczestnikami dystrybutorzy produktów Codela w Europie.

Na konferencji zostaną zaprezentowane najnowsze rozwiązania Codela zarówno dla monitoringu emisji jak i dla monitoringu tuneli. Więcej informacji na ten temat przedstawimy w najbliższym czasie na stronie internetowej.

Wydarzenie odbędzie się w hotelu Holiday Inn City Center w Krakowie.

Analizator rtęci z certyfikatem QAL1

1.09.2016
ICESP

Około 50% antropogenicznej emisji rtęci pochodzi ze spalania paliw kopalnych, głównie z elektrowni i elektrociepłowni.

Chociaż obecny stan prawny nie reguluje dopuszczalnych poziomów emisji tego metalu ciężkiego, to w najbliższym czasie zostaną one określone.

Co więcej, elektrownie węglowe o nominalnej mocy cieplnej ≥50MW zobowiązane są do okresowej (raz do roku) kontroli emisji rtęci.

Swoim klientom oferujemy ekstrakcyjny analizator rtęci całkowitej DURAG HM-14000 TRX przeznaczony do pomiarów ciągłych w spalinach i gazach procesowych.

Urządzenie posiada aktualny certyfikat QAL1 i jest powszechnie stosowane w Europie.

Zapraszamy do zapoznania się ze specyfikacją produktu i kontaktu z naszym działem sprzedaży.

Pentol - Firma Godna Zaufania 2016

31.08.2016
ICESP

Już po raz drugi Pentol-Enviro Polska Sp. z o.o. została odznaczona mianem Firmy Godnej Zaufania. Certyfikat przyznawany jest przedsiębiorcom cechującym się nienaganną opinią wśród klientów i kontrahentów.

Certyfikat Firma Godna Zaufania

Pentol jest oficjalnym serwisantem aparatury Dr Foedisch

6.06.2016
ICESP

W celu zapewnienia wysokiej jakości usług świadczonych naszym Klientom nasi pracownicy podlegają systematycznym szkoleniom pod okiem producentów dostarczanej przez nas aparatury.

W ubiegłym tygodniu kilkoro naszych pracowników przeszło kompleksowe szkolenie z zakresu prac konserwacyjnych, instalacji oraz obsługi pyłomierza Dr Foedish PFM 06 ED.

Certyfikaty poświadczające odbycie szkolenia

XIV Międzynarodowa konferencja Elektrofiltracji ICESP 2016

27.04.2016
ICESP

Konferencja ICESP organizowana jest nieprzerwanie co 2-3 lata począwszy od 1981 roku i skupia w jednym mieście największe autorytety w dziedzinie elektrofiltracji.
W tym roku konferencja odbędzie się we Wrocławiu w terminie 21-23 września. Z przyjemnością informujemy, że wspólnie z partnerem biznesowym Pentol będzie uczestnikiem tego wydarzenia.
Już teraz zachęcamy Państwa do udziału w konferencji i odwiedzenia naszego stoiska!
Więcej informacji na temat konferencji: http://www.icesp2016.pwr.edu.pl

Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa Chemicznego CHEM-SAFETY-EXPO 
Wszystko dla bezpieczeństwa chemicznego.

23.03.2016
chemExpo

Uprzejmie informujemy, że w dniach 18-20 kwietnia weźmiemy udział w Międzynarodowych Targach Bezpieczeństwa Chemicznego CHEM-SAFETY-EXPO w Kielcach.

W targach weźmiemy udział wspólnie z firmą SK Elektronik GmbH, która specjalizuje się w projektowaniu i produkcji analizatorów całkowitego węgla organicznego.

Zapraszamy do odwiedzenia Targów i kontaktu z naszymi przedstawicielami!

Więcej informacji na temat Targów: http://targikielce.pl/pl/chem-safety-expo.htm

XIII KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA
Realizacje i planowane inwestycje w energetyce. Innowacyjne rekonstrukcje bloków 200 MW. Blok DUO-BIO.

24.02.2016
Durag

Informujemy, że w dniach 10-11 marca br. weźmiemy udział w XIII Konferencji Naukowo-Technicznej „Realizacje i planowane inwestycje w energetyce” organizowanej przez firmę Rafako. Wydarzenie odbędzie się w miejscowości Słok k/Bełchatowa w hotelu Wodnik i poświęcona będzie przede wszystkim innowacyjnym rekonstrukcjom bloków 200 MW.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konferencji i kontaktu z przedstawicielami Pentolu.

Do zobaczenia!

Oferta pomiarów stężenia SO3 w gazach odlotowych

3.11.2015
Durag

Pomiary SO3 w gazach to kolejna propozycja dla naszych klientów w kraju i zagranicą - w szczególności elektrowni i elektrociepłowni wyposażonych w instalacje odazotowania SCR.


Głównym zagrożeniem związanym z obecnością SO3 w spalinach jest ryzyko wystąpienia korozji niskotemperaturowej. Wiedza na temat stężenia SO3 jest niezbędna w celu określenia temperatury kwaśnego punktu rosy tego składnika, tj. określenia bezpiecznego zakresu temperatury spalin wylotowych.


W kotłach wyposażonych w instalacje SCR część SO2 zawartego w strumieniu spalin przepływając przez katalizator ulega konwersji do SO3. Ma to niekorzystne konsekwencje w postaci powstającego (w reakcji z amoniakiem) siarczanu amonu, który ma tendencję do osadzania się na powierzchniach katalizatora oraz obrotowego podgrzewacza powietrza. Zanieczyszczenie ww. elementów wpływa na obniżenie efektywności ich pracy i w ekstremalnych sytuacjach może doprowadzić do konieczności nieplanowanego odstawienia kotła.


Z powyższego wynika, zasadność (przynajmniej) okresowego pomiaru stężenia SO3 w spalinach z kotłów energetycznych.


Propnujemy pomiary SO3 in-situ w gazach odlotowych emitowanych z:

 • elektrowni,
 • elektrociepłowni,
 • zakładów chemicznych,
 • silników spalinowych,
z użyciem nowoczesnego analizatora o zakresie pomiarowym 0-200 ppm.

VI Konferencja Inwestycje w Energetyce i Przemyśle, Opole 2015

30.10.2015
Durag Durag

W dniach 5-6 października 2015r. w Opolu odbyła się szósta już edycja konferencji „Inwestycje w Energetyce i Przemyśle”.

Tematem przewodnim wydarzenia były nowe technologie dla ochrony środowiska.

Wśród prelegentów znaleźli się również pracownicy Pentol-Enviro Polska, którzy wygłosili prezentację pod tytułem:

„Doświadczenia Pentolu i Partnerów w zakresie optymalizacji spalania
i redukcji oraz monitoringu emisji dla nowych kotłów węglowych”
.

System Termografii Wideo do Monitoringu Procesu Spalania

2.10.2015
Durag

System termograficzny DURAG to nowy produkt oferowany przez Pentol-Enviro Polska i skierowany w szczególności do operatorów kotłów pyłowych, rusztowych oraz pieców obrotowych w cementowniach.

Producentem systemu jest niemiecka firma Durag GmbH, rozpoznawany na całym świecie dostawca aparatury kontrolno-pomiarowej.

System termografii umożliwia analizę optyczną i termiczną (rozkład temperatury) wewnątrz komory paleniskowej w czasie rzeczywistym. Dane z systemu wspomagają analizę procesu spalania w kotle dostarczając informacji do podjęcia odpowiednich akcji poprawiających jakość spalania.

Nasza oferta zawiera również opcję systemu przenośnego a także jego wynajem. Wszystko po to żeby nasi klienci mogli zapoznać się z przyrządem na własnym obiekcie i przekonać się o jego zaletach i podjąć decyzję o ewentualnym zakupie systemu stacjonarnego.

Więcej informacji o systemie

XVII Sympozjum Energetyka Bełchatów 2015

23.09.2015
Belchatow 2015

Stoisko firmowe Pentolu i STORKa

Stork

W trakcie prezentacji

Stork

W trakcie prezentacji

W dniach 7-9 września byliśmy obecni na XVII Sympozjum Energetyka 2015 zorganizowanym w Bełchatowie przez firmę BMP. W imprezie wzięliśmy udział pod wspólnym szyldem wraz z partnerem - firmą STORK.

W trakcie 2 dni wystawy zaprezentowaliśmy własne produkty (dodatki do paliw, instalacje kondycjonowania spalin), produkty STORKa (odgazowywacze termiczne, palniki niskoemisyjne i łopatki turbin) a także naszych pozostałych partnerów m.in. firmy Codel, Procon Engineering i Durag.


Firmowe stoisko na Sympozjum to nie wszystko - dzięki wygłoszonym prezentacjom podzieliliśmy się naszym wieloletnim doświadczeniem w energetyce z szerokim gronem słuchaczy.

Wzięliśmy udział w dwóch panelach tematycznych: „Po pierwsze: ochrona środowiska” oraz „Modernizacja na zdrowie” wygłaszając referaty o tytułach: „Doświadczenia Pentolu i partnerów w zakresie instalacji kondycjonowania spalin dla poprawy skuteczności elektrofiltrów oraz systemów monitoringu emisji„ oraz „Doświadczenia firmy STORK oraz innych partnerów Pentolu w zakresie projektów modernizacyjnych”.


Raz jeszcze dziękujemy wszystkim gościom którzy odwiedzili nasze stoisko.

Do zobaczenia wkrótce na Konferencji Inwestycje w Energetyce i Przemyśle organizowanej w Opolu w dniach 5-6 października 2015.

Najdłuższy odgazowywacz w Polsce dostarczony do Elektrowni Kozienice

27.08.2015
Stork Stork Stork Stork

Jak już wcześniej informowaliśmy mamy swój udział w jednej z największych realizowanych obecnie inwestycji w polskiej energetyce. Chodzi o budowę wartego ponad 6 mld zł nowego bloku węglowego o mocy 1075 MW w Elektrowni Kozienice (ENEA Wytwarzanie sp. z o.o.).

W chwili obecnej stan zaawansowania prac budowalnych oceniany jest na około 60%. Na terenie zakładu stanęła już 185 metrowa chłodnia kominowa – jedna z największych w Europie, a także dostarczony został największy w Polsce generator (490 tony masy).


Do tego elitarnego grona dołączył również odgazowywacz dostarczony z naszą pomocą przez producenta, firmę STORK THERMEQ. Jest to prawdziwy gigant; 75 metrowy odgazowywacz termiczny z unikalnymi elementami rozpylającymi jest największą tego typu jednostką w Polsce i jedną z większych na świecie!

Gabaryty odgazowywacza sprawiły, że jego transport nie należał do łatwych. Cztery samochody ciężarowe przewiozły go z terenu holenderskiej fabryki w Hengelo do Kozienic. Następnie po dostarczeniu na plac budowy odgazowywacz został zespawany w jedną całość. Zdjęcia obok przedstawiają końcowy etap produkcji kozienickiej jednostki oraz moment opuszczania fabryki.

Wieloletnie doświadczenie (87 lat na rynku!) oraz niesłychanie wysoka jakość urządzeń powodują, że z roku na rok STORK poszerza swoje rynki zbytu. Poza krajami europejskimi odgazowywacze STORKa coraz częściej dostarczane są do odległych krajów azjatyckich (m.in. Tajlandia, Singapur, Wietnam, Laos) i Afryki (Arabia Saudyjska, Zambia, Egipt) a ostatnio nawet do Nowej Zelandii. Zeszłoroczny bilans sprzedaży odgazowywaczy STORKa to ponad 90 sztuk! W związku z powyższym miło nam oznajmić, że od przeszło 20 lat jesteśmy wyłącznym dystrybutorem technologii STORKA na polskim rynku. W samym tylko 2015 braliśmy udział w dostarczeniu odgazowywaczy do 3 dużych polskich obiektów energetycznych:

 • Elektrowni Jaworzno III,
 • Elektrowni Opole (blok 5 i 6),
 • Elektrociepłowni w Inowrocławiu.

Zapraszamy do obejrzenia animacji prezentującej odgazowywacz STORK-a

Więcej informacji o odgazowywaczach

Aktualizacja pakietu oprogramowania PCEM

13.08.2015

Obecnie pakiet PCEM może współpracować z analizatorami każdego producenta i obsługiwać wszystkie powszechnie stosowane standardy transmisji danych (cyfrowe i analogowe) - jest pełnowartościową alternatywą dla wszystkich stosowanych w Polsce pakietów oprogramowania wspierających systemy ciągłego monitoringu emisji. Wkrótce ukaże się aktualizacja oprogramowania spełniającego wymogi legislacyjne obowiązujące od 2016 roku.

Modernizacja odgazowywaczy w Elektrociepłowni Ciech Soda Polska w Inowrocławiu

11.08.2015
miernik

Nadzór nad pracami na obiekcie

miernik

Doprowadzenie wody do odgazowywacza przed modernizacją

miernik

Doprowadzenie wody do odgazowywacza po modernizacji

miernik

Wnętrze odgazowywacza po modernizacji

miernik

Szkolenie obsługi elektrociepłowni

W kwietniu 2015r. PENTOL-ENVIRO Polska zrealizował projekt modernizacji dwóch odgazowywaczy w Elektrociepłowni Ciech Soda Polska w Inowrocławiu.

Celem modernizacji było trwałe zwiększenie wydajności każdego z odgazowywaczy ze 160t/h do 220t/h (z możliwością przeciążenia do 270t/h). Modernizacja była alternatywą dla budowy trzeciego odgazowywacza, co w tym konkretnym przypadku byłoby bardzo kosztowne z uwagi na brak miejsca w istniejącym budynku głównym elektrociepłowni.

Zakres robót obejmował:

 • wykonanie koncepcji modernizacji odgazowywaczy,
 • wykonanie przez podwykonawcę Pentolu - CBKK Tarnowskie Góry projektu technicznego i dokumentacji warsztatowej elementów niezbędnych do modernizacji,
 • dostawę elementów rozpylających,
 • nadzór nad robotami montażowymi na obiekcie,
 • szkolenie obsługi.

Odgazowywacze zmodernizowano według technologii dostarczonej przez naszego wieloletniego partnera: renomowaną, holenderską firmę STORK THERMEQ B.V.

Inwestor powierzył wykonanie robót montażowych miejscowej firmie ALSTAL, która z kolei podzleciła roboty spawalnicze firmie SPAWEX z Płocka.

Dzięki zastosowaniu niezwykle wydajnych elementów rozpylających DN250 (STORK) uzyskano wymaganą wydajność odgazowywaczy a także umożliwiono ich eksploatację w zakresie obciążeń od 10 do 110% przy zawartości tlenu w wodzie zasilającej nieprzekraczającej 20ppb.

Ponieważ nie było możliwości zapoznania się ze stanem technicznym odgazowywaczy wcześniej niż w chwili rozpoczęcia robót, w celu udzielania wykonawcy robót montażowych niezbędnych instrukcji zapewniono obecność (na obiekcie) specjalistów STORKa, PENTOLu oraz autora dokumentacji warsztatowej przez cały okres trwania prac modernizacyjnych. Takie działanie umożliwiło podejmowanie natychmiastowych decyzji w przypadku stwierdzenia wewnątrz odgazowywacza stanu odbiegającego od spodziewanego na podstawie dostępnej dokumentacji.

Równolegle z pracami wewnątrz odgazowywaczy inwestor zrealizował wymianę armatury regulacyjnej, aparatury pomiarowej oraz układów regulacji.

Po dokonaniu niezbędnych prac regulacyjnych osiągnięto oczekiwane parametry pracy, w tym zawartość tlenu poniżej 10ppb w całym zakresie obciążeń.

Warto zaznaczyć, że całość prac remontowych zrealizowano w zaledwie 7 dni!

Zapraszamy na Sympozjum Energetyka 2015 w Bełchatowie

4.07.2015
monitoring

W dniach 7-9 września br. Firma BMP organizuje już po raz siedemnasty Sympozjum energetyka Bełchatów. Jest to niewątpliwie jedna z najbardziej wartościowych imprez tego typu adresowanych do sektora energetycznego. Organizatorzy reklamują Sympozjum jako ENERGETYCZNE WYDARZENIE ROKU i nie ma w tym specjalnej przesady. Po krótkiej przerwie Pentol będzie ponownie uczestniczył w Sympozjum jako jego oficjalny partner.
Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa. Pentol, wspólnie z naszym partnerem, holenderską firmą Stork będzie miał stoisko, a ponadto na dwóch sesjach będziemy prezentować naszą ofertę. Więcej informacji:

Zmiany w kierownictwie Spółki

30.12.2014

Dotychczasowy wieloletni Dyrektor Naczelny Krzysztof Filipowski po ponad 26 latach pracy w Pentolu odchodzi z końcem 2014 roku na zasłużoną emeryturę, chociaż dalej będzie służył firmie swoim doświadczeniem jako Dyrektor d/s Rozwoju. Jego obowiązki przejmuje Marek Szczepańczyk, dotychczasowy Dyrektor Techniczny i Kierownik Centrum Serwisowego. Z kolei obowiązki Kierownika Centrum Serwisowego przejmuje Jacek Kozera. Zmiana kierownictwa będzie z pewnością dobrym impulsem dla dalszego rozwoju Spólki, która w ostatnich dwóch latach mocno okrzepła i wzmocniła swoją pozycję na rynku. Czytaj więcej

Zapraszamy na sympozjum „Chemia 2014” w Płocku

15.11.2013
monitoring

Po kilku latach nieobecności Pentol wraca do czynnego udziału w Sympozjum Naukowo-Technicznym „Chemia 2014”. Sympozjum jest tradycyjnie organizowane w Plocku, najbliższe – jubileuszowe dwudzieste - odbędzie się 22-23 stycznia 2014 r.
Spotkanie to corocznie gromadzi ponad 250 przedstawicieli największych zakładów chemicznych, azotowych, petrochemii i rafinerii: prezesów, dyrektorów technicznych, głównych specjalistów - automatyków, energetyków, technologów i mechaników oraz najważniejszych firm oferujących rozwiązania techniczne dla branży chemicznej i rafineryjnej.
W programie jubileuszowego sympozjum tradycyjnie nie zabraknie Paneli dyskusyjnych oraz Sesji tematycznych poświęconych wyzwaniom i perspektywom przemysłu chemicznego i petrochemicznego, programom rozwoju technologicznego w polskiej chemii i w polskim sektorze naftowym oraz energetyce w przemyśle chemicznym.
Pentol będzie miał na Sympozjum swoje stoisko oraz prezentację. Przewidujemy również udział przedstawicieli naszych Partnerów, którzy będą prezentować swoje rozwiązania dla przemysłu chemicznego. Czytaj więcej

Wdrożenie nowej generacji ekstrakcyjnych systemów monitoringu emisji

14.11.2013
monitoring

W 2013 roku Pentol wdrożył nową generację systemów ciągłego monitoringu emisji opartą o wielogazowy analizator ekstrakcyjny Fuji Electric, drogę gazową produkcji austriackiej firmy JCT, pyłomierz LAND 4500MkIII oraz przepływomierz Codel V-CEM5100. Wszystkie te przyrządy posiadają certyfikat QAL 1 wymagany przez polskie i unijne prawodawstwo.
Nowościami w systemie Pentolu są: ekstrakcyjny miernik wilgotności bezwzględnej (zaprojektowany i wdrożony do produkcji przez inżynierów Pentolu) oraz koncentrator danych z panelem operatorskim współpracujący z analizatorami każdego producenta, zapewniający transmisję danych w wielu standardach oraz rozbudowane funkcje wizualizacyjne i diagnostyczne. Do chwili obecnej Pentol uruchomił już systemy monitoringu nowej generacji na ośmiu źródłach emisji. Dwa spośród uruchomionych systemów pracują w wersji przewoźnej, umożliwiającej podpięcie szaf do dowolnie wybranych kotłów spośród sześciu zainstalowanych na kotłowni . Czytaj więcej

Stork dostarczy najdłuższy na świecie odgazowywacz do Elektrowni Kozienice

22.10.2013
odgazowywacz

Stork otrzymał od Hitachi zamówienie na odgazowywacz do budowanego w Elektrowni Kozienice największego w Polsce bloku energetycznego o mocy 1075MW. Będzie to najdłuższy odgazowywacz na świecie, jego długość wyniesie 75m. będzie on wyprodukowany w zakładzie produkcyjnym Storka w Hengelo i ze względu na swoje wymiary i masę będzie dostarczony na budowę w czterech częściach. Pentol jako agent Storka w Polsce jest od samego początku zaangażowany w realizację tego projektu. Czytaj więcej

Przenieśliśmy siedzibę spółki do Krakowa

27.08.2013
analizator fuji

Przez ponad 20 lat Pentol-Enviro Polska miał dwie siedziby: zarząd i administracja mieściła się w Warszawie, natomiast centrum serwisowe - w Krakowie.
Ta dwoistość miała swoje uzasadnienie, ale z drugiej strony powodowała pewne utrudnienia - zarówno dla naszych Klientów, którzy mogli mieć wątpliwości dokąd skierować swoje pytania, jak też i dla pracowników: podwójna lokalizacja mogła utrudniać obieg informacji i dokumentów. Właściciel spółki podjął wiec decyzję o konsolidacji - całość działalności została w sierpniu 2013 r. przeniesiona do Krakowa, gdzie już w chwili przeprowadzki pracowało 70% zatrudnionych.
Jesteśmy przekonani, że skupienie wszystkich komórek organizacyjnych Pentolu w jednym miejscu dodatkowo usprawni działalność spółki, a nasi pracownicy jeszcze więcej czasu będą poświęcać na kontakty z zainteresowanymi naszą ofertą.
Dla osób pragnących skontaktować się z biurem zarządu spółki pozostawiliśmy dotychczasowy numer warszawski (22 642 92 14), natomiast w sprawach technicznych oraz związanych z serwisem prosimy jak dotychczas kontaktować się z krakowskim numerem 12 686 36 86. Prosimy również o wysyłanie faksów tylko na numer krakowski (12 686 36 86). Czytaj więcej

Zapraszamy na Targi PowerGen w Wiedniu 4-6 czerwca

15.04.2013
analizator fuji

Jak co roku Pentol uczestniczy w największej w Europie imprezie targowej
w branży energetycznej - PowerGen Europe. W tym roku impreza odbędzie się
w Wiedniu, a więc dojazd z Polski jest stosunkowo łatwy. Organizatorem stoiska jest Pentol GmbH, a przez pierwsze 2 dni (4 i 5 czerwca) na stoisku będzie obecny przedstawiciel Pentol-Enviro Polska.
Nasze stoisko mieści się w Hali A i nosi numer 1425. Więcej informacji na temat targów oraz możliwość bezpłatnej rejestracji tutaj.

Systemy monitoringu emisji Pentolu w oparciu o analizatory ekstrakcyjne Fuji Electric

15.04.2013
analizator fuji

Pentol tradycyjnie kojarzony jest z systemami ciągłego monitoringu emisji opartymi na analizatorach "in situ" firmy Codel. W ostatnim okresie Pentol wdrożył alternatywny system oparty o ekstrakcyjne analizatory gazowe produkcji japońskiej firmy Fuji Electric. Przyrządy tego producenta zasługują na zainteresowanie z uwagi na solidną i dobrze przemyślaną konstrukcję oraz doskonałą jakość wykonania (są produkowane wyłącznie w Japonii).

Od początku 2013 roku Pentol rozpoczął realizację systemów monitoringu emisji w oparciu o analizatory Fuji na dwóch obiektach (łącznie 6 kompletów analizatorów).

Oferowane obecnie przez Pentol systemy mogą być instalowane na praktycznie wszystkich rodzajach obiektów wymagających ciągłego monitoringu emisji, a w szczególności za instalacjami mokrego odsiarczania spalin i w spalarniach odpadów

Czytaj więcej

Kolejny system monitoringu w tunelach uruchomiony przez Pentol

13.12.2012
analizator CO

Analizator CO i przejrzystości powietrza

miernik

Miernik prędkości i kierunku przepływu powietrza

W listopadzie 2012r. uruchomiliśmy drugi już w ciągu ostatnich dwóch lat system monitoringu atmosfery w tunelach.

Podobnie jak pierwszy system, obecny zlokalizowany jest w Katowicach - tym razem jest to obiekt pod zmodernizowanym dworcem PKP. Zakres inwestycji obejmował dwa tunele: przejazd pod dworcem PKP oraz dojazd do dworca autobusowego.

W każdym z tych tuneli zlokalizowano po 3 przyrządy brytyjskiej firmy CODEL: 2 analizatory CO i przejrzystości powietrza oraz 1 miernik prędkości i kierunku przepływu powietrza. Sygnały pomiarowe są transmitowane do jednostki centralnej systemu nadzoru nad bezpieczeństwem tuneli drogą cyfrową w protokole MODBUS.

Oba tunele zostaną przekazane do użytkowania w najbliższym czasie.
Czytaj więcej

Oprogramowanie PCEM dla Systemów Ciągłego Monitoringu Emisji

4.07.2012
wykres

Pentol od ponad 20 lat dostarcza i serwisuje kompletne systemy ciągłego monitoringu emisji brytyjskiej firmy CODEL INTERNATIONAL. Jedna z cech wyróżniających ten system jest pełna kompatybilność wszystkich elementów systemu - od analizatorów na obiekcie przez cyfrową magistralę danych po kompletne oprogramowanie do rejestracji, wizualizacji oraz analizy danych pomiarowych.

Od początku lat 90-tych oprogramowanie Codela było systematycznie aktualizowane i rozbudowywane zgodnie z rosnącymi wymaganiami użytkowników i możliwościami informatyki. Niemal od początku Pentol aktywnie uczestniczył w doskonaleniu oprogramowania, m.in. stworzył moduł generacji raportów zgodnie z polskimi przepisami, w końcu w roku 2010 stworzył własny pakiet oprogramowania 'PCEM' służący do obsługi Systemu Ciągłego Monitoringu Emisji (AMS). O funkcjonalności i innych walorach tego pakietu mieli okazję przekonać się użytkownicy systemów AMS dostarczonych przez Pentol i opartych o analizatory produkcji CODEL.

Obecnie pakiet PCEM może współpracować z analizatorami każdego producenta i obsługiwać wszystkie powszechnie stosowane standardy transmisji danych (cyfrowe i analogowe) - jest pełnowartościową alternatywą dla wszystkich stosowanych w Polsce pakietów oprogramowania wspierających systemy ciągłego monitoringu emisji.

Czytaj więcej

Innowacje Codela: analizator gazowy "in situ" za mokrym odsiarczaniem

16.01.2012

Oferowane przez Codel optyczne analizatory "in situ" doskonale spełniają swoje zadanie monitorowania składu spalin kotłowych dla wszystkich zastosowań z nielicznymi wyjątkami - jednym z nich jest pomiar za mokrym odsiarczaniem spalin, a więc przy niskiej temperaturze spalin (poniżej wodnego punktu rosy) oraz przy obecności wolnych kropel wody. Codel skonstruował pierwszy działający model analizatora optycznego" in situ" zdolnego do pracy w tak trudnych warunkach. Nowy model nosi oznaczenie G-CEM4000 WG (od angielskiego Wet Gas - Wilgotny Gaz).

Nowatorska koncepcja Codela zakłada umieszczenie standardowej sondy analizatora optycznego "in situ" w grzanej osłonie. Spaliny przechodzą do jej wnętrza poprzez filtry dyfuzyjne zabudowane w ścianie osłony. Temperatura filtrów utrzymywana jest powyżej wodnego punktu rosy, co skutecznie zabezpiecza przed tworzeniem się osadów mogących zakleić filtry. Grzanie zapobiega również kondensacji w płaszczu sondy i strefie pomiarowej.

Pierwszym obiektem, na którym nowo zaprojektowany analizator Codela został zabudowany do pracy ciągłej była Elektrownia na Sri Lance, gdzie temperatura spalin w miejscu pomiaru utrzymuje się w zakresie 60 - 100°C. Ponieważ w wielu współczesnych mokrych IOS temperatury w przekroju pomiarowym są rzędu 50C° Codel zdecydował dodatkowo przetestować nowe rozwiązanie w takich warunkach w jednej z polskich elektrowni.

Czytaj więcej

Certyfikat TÜV dla przepływomierza Codel V-CEM5100

9.01.2012
analizator fuji

Codel jest obecnie w trakcie certyfikacji wszystkich analizatorów stosowanych w systemach ciągłego monitoringu emisji na zgodność z normą PN-EN15267-3 oraz procedurą QAL1 normy PN-EN14181. Pierwszym przyrządem, który uzyskał ten certyfikat jest przepływomierz V-CEM5100.

Tekst certyfikatu czytaj więcej.

Przy okazji informujemy o zmianie oznaczenia modeli przepływomierzy Codela. Do tej pory oferta zawierała 2 modele:

 • V-CEM5000 jako element Systemu Ciągłych Pomiarów Emisji Pentol-Codel
 • V-CEM5100 jako samodzielny przyrząd lub element systemu opartego o analizatory innych producentów niż Codel.

W dalszym ciągu oferujemy obie wersje przyrządu, jednakże obie noszą obecnie to samo oznaczenie V-CEM5100.

Uruchomienie pierwszych w Polsce analizatorów spalin do monitoringu tuneli

9.01.2012
analizator Codel

Analizator CO / NO / przejrzystości powietrz zamontowany na ścianie tunelu

Na zlecenie firmy Voltar System, sprawującej serwis urządzeń elektrycznych w tunelu drogowym pod Rondem Gen. Jerzego Ziętka w Katowicach, Pentol dostarczył 3 analizatory do pomiaru CO i przejrzystości powietrza (jeden z nich mierzy również NO). Tunel składający się z dwóch naw o długości ok. 650m każde został otwarty w grudniu 2006r i jest wyposażony m.in. w ciągły monitoring atmosfery (pomiar przejrzystości i tlenku węgla, a w wybranych lokalizacjach także tlenku azotu). Wskazania analizatorów pozwalają na wczesne wykrycie zagrożeń bezpieczeństwa w tunelu, a ponadto sterują pracą systemu wentylacji tunelu.

Dostarczone przez Pentol analizatory produkcji brytyjskiej firmy Codel International są częścią kompleksowego systemu TunnelCraft III. Codel jest jednym z wiodących w skali światowej dostawców systemu monitoringu atmosfery w tunelach zarówno drogowych jak i kolejowych. Referencje producenta obejmują ponad 350 tuneli na wszystkich kontynentach (poza Afryką). Pierwsze dwa analizatory (jeden do pomiaru CO i przejrzystości powietrza a drugi CO/NO i przejrzystości powietrza) zostały zabudowane w nawie północnej tunelu na przełomie czerwca i lipca 2011. Pierwsze tygodnie eksploatacji potwierdzają wiarygodność i niezawodność wskazań analizatorów

Czytaj więcej

Jedno - i wielogazowe analizatory Codel G-CEM40

22.06.2010

Codel dokonał kolejnej modernizacji serii analizatorów gazowych do celów procesowych (wcześniej oznaczonych jako G-CEM40xx). Obecnie te analizatory (będące uproszczoną wersją stosowanych w systemach monitoringu emisji mierników G-CEM4000) dorównują pod względem funkcjonalnym swemu pierwowzorowi.
Podstawowym zastosowaniem analizatorów serii 40 jest optymalizacja procesu spalania (bądź innych procesów technologicznych). przyrządy mogą również znaleźć zastosowanie jako uzupełnienie istniejącego systemu ciągłego monitoringu emisji (np. o pomiar pary wodnej, CO2, NOx, SO2 lub CO).
Analizatory G-CEM40 są bardzo atrakcyjne cenowo. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na przyrząd mierzący tylko pomiar CO - podstawowy pomiar niezbędny do optymalizacji spalania lub zabezpieczenia procesu technologicznego Codel oferuje pod nazwą G-CEM4010 jednogazowy analizator do pomiaru tlenku węgla - jest to uproszczona i jeszcze tańsza wersja przyrządu G-CEM40.

Czytaj więcej

Pierwsze zamówienie na łopatki turbinowe

15.06.2010

Zrealizowaliśmy pierwsze zamówienie na dostawę łopatek do turbin - w tej dziedzinie współpracujemy z holenderską firmą Stork Turbo Blading B.V. - niezależnym dostawcą łopatek do turbin parowych i gazowych każdego producenta. Pierwsze zamówienie dotyczyło łopatek do turbiny gazowej produkcji MITSUI-MAN zabudowanej na statku. Dobry przykład globalizacji współczesnego biznesu: polska firma zrealizowała kontrakt ze szkockim klientem (Songa Shipmanagement Ltd), towar wyprodukowany w Holandii, a dostarczono do ... Chin. Warunkiem realizacji była szybka dostawa (ok. miesiąc czasu). Mimo dość skomplikowanej logistyki termin został dotrzymany.

Pierwszy analizator CO w młynie uruchomiony w Polsce

4.05.2010

W kwietniu uruchomiono w Elektrowni Dolna Odra pierwszy w Polsce analizator CO w młynie.
Jest to cenne narzędzie diagnostyczne do wczesnego wykrywania zarzewia pożaru w młynie. Przyrząd może być stosowany do generacji alarmu lub aktywacji systemu gaszącego.

Czytaj więcej

EC Wybrzeże kupuje 7 analizatorów pary wodnej

2.10.2009

PENTOL otrzymał z EC Wybrzeże zamówienie na 7 analizatorów pary wodnej serii Codel G-CEM 40xx. Zostaną one włączone do istniejącego ekstrakcyjnego systemu ciągłych pomiarów emisji. Ponieważ systemy ekstrakcyjne z zimną próbką usuwają wilgoć z próbki spalin przed dokonaniem pomiarów, system taki pozbawiony jest możliwości pomiaru zawartości pary wodnej w spalinach. Oferowane przez Pentol bezobsługowe analizatory H2O dokonujące pomiaru metodą „In situ” doskonale uzupełniają dowolny system ekstrakcyjny. Dodatkowym bonusem jest możliwość uruchomienia pomiaru NOx lub SO2 (do wyboru przez Użytkownika). Niezależnie od wyjść analogowych przyrządy połączone są z komputerami szeregową magistralą danych, umożliwiającą nie tylko transmisję danych pomiarowych, ale i zdalną konfigurację i diagnostykę. Na przełomie października i listopada 2009r. przyrządy zostały uruchomione. Więcej informacji o analizatorach procesowych "in situ" serii Codel G-CEM 40xx

Czytaj więcej .

Kolejny system pomiarów ciągłych emisji w ECKSA

29.09.2009

Trwa realizacja kolejnego Systemu Ciągłych Pomiarów Emisji Pentol-Codel w Elektrociepłowni Krakow S.A. Obecnie pracują tu systemy Pentol-Codel na wszystkich czterech kotłach blokowych. Nowy system zostanie zabudowany na kanałach spalin kotła wodnego nr 5 i składać się będzie z najnowszej generacji analizatorów optycznych "In situ" produkcji Codela:

 • Analizatora wielogazowego G-CEM 4000
 • Dwóch pyłomierzy D-CEM 2000.

System uzupełniają 2 tlenomierze CAT-4 produkcji polskiej firmy TTM Elektronika. Jak w każdym systemie monitoringu emisji Pentol-Codel dane z analizatorów transmitowane są cyfrową magistralą danych do komputera emisyjnego.

System zostanie uruchomiony do końca roku 2009.

Rewitalizacja systemu monitoringu emisji w Elektrociepłowni nr 2 w Rydze

22.09.2009
analizator Codel

Podobnie jak na Litwie, również na Łotwie Pentol był dostawcą pierwszego systemu monitoringu emisji. Został on zabudowany w EC2 w Rydze w 2000r. W roku 2009 zrealizowano gruntowną modernizację komina, połączona z wymianą systemu monitoringu.

Dostawy nowego systemu ponownie powierzono Pentolowi, który realizuje to zadanie wspólnie z łotewskim partnerem. System został uruchomiony na początku listopada 2000r.

Jako ciekawostkę podajemy, że EC2 w Rydze ma najwyżej w Europie zlokalizowany system monitoringu na kominie bez windy - analizatory zabudowane są na wysokości 115m.

Czterdzieści lat Pentolu.

12.09.2009
analizator Codel

W bieżącym roku mija 40 lat od założenia (w 1969) firmy Pentol GmbH w Weil am Rhein u zbiegu granic Niemiec, Szwajcarii i Francji.

Firma początkowo zajmowała się handlem chemikaliami związanymi z eksploatacją kotłów, ale już na początku lat siedemdziesiątych ub. wieku powstał w pobliskim Grenzach-Wyhlen zakład produkcyjny, wytwarzający dodatki do mazutu i węgla, poprawiające spalanie oraz zapobiegające osadom i korozji. Wdrożono pionierską wówczas technologię wytwarzania dodatku w postaci stabilnej zawiesiny substancji stałych, zdecydowanie bardziej skuteczna i wydajną w stosunku do powszechnie wówczas stosowanych proszków. W połowie lat osiemdziesiątych rozpoczęto wytwarzanie Instalacji Kondycjonowania Spalin, początkowo na licencji amerykańskiej firmy Wahlko, a następnie według własnych projektów. Zakład był kilkukrotnie rozbudowywany, obecnie dodatki do paliw produkowane są we w pełni zautomatyzowanej wytworni. Metody uzdatniania mazutu zostały wzbogacone o technologię PentoMuls (umożliwiającą wytworzenie emulsji mazutowo wodnej zapewniającej optymalne spalanie z jednoczesną redukcją emisji). W Polsce sprzedawany jest przede wszystkim dodatek do węgla przeciwko szlakowaniu Pentomag 2550 - jego receptura pozostaje niezmienna, natomiast wciąż doskonalona jest technologia jego wytwarzania, zapewniająca jego jeszcze większą koncentrację i stabilność.

W roku 2000 biuro Pentol GmbH przeniosło się do nowobudowanej siedziby położonej tuż w pobliżu zakładu produkcyjnego

NOWOŚĆ: Jedno i dwugazowe analizatory Codela serii 40xx - pomiar m.in. CO i pary wodnej

00.00.0000

Codel rozszerza swoją rodzinę analizatorów optycznych "in situ", oznaczonych czterocyfrowymi numerami rozpoczynającymi się od 40. Jest to udoskonalona i wzbogacona o nowe możliwości seria analizatorów jedno i dwugazowych.

Czytaj więcej.

Nowy Dyrektor Techniczny Pentol-Enviro Polska Sp. z o.o.

1.02.2009

Od 1 lutego 2009r. funkcję Dyrektora Technicznego pełni mgr inż. Marek Szczepańczyk, Kierownik Centrum Serwisowego Pentolu w Krakowie. Inż. Szczepańczyk przeszedł do Pentolu w 1993r., stopniowo tworząc zespół zajmujący się uruchomieniem i serwisem dostarczanychprzez Pentol urządzeń i aparatury. Od 2001r. kieruje Centrum Serwisowym.

Rewitalizacja systemu monitoringu emisji w Elektrociepłowni Kowno

28.09.2008
analizator Codel

W 1997r. Pentol dostarczył do EC Kowno 2 zabudowane na kominach systemy monitoringu emisji oparte o aparaturę Codela. Były to pierwsze w ogóle systemy zainstalowane na Litwie. W roku 1999 System Pentol-Codel został zarejestrowany przez Litewską Służbę Metrologiczną (VMT). W roku 2007, po 10 latach eksploatacji system był wciąż sprawny technicznie nie spełniał jednak wszystkich najnowszych wymagań legislacyjnych, w szczególności zawartych w normie EN14181, dlatego Inwestor zdecydował o rewitalizacji systemu, oznaczającej w praktyce jego całkowitą wymianę.

Pentol wygrał przetarg i wiosną 2008r. podpisał umowę na zabudowę systemu na jednym kominie (drugi został w międzyczasie wyłączony z eksploatacji). System został dostarczony i zainstalowany w systemie "pod klucz" z udziałem polskich podwykonawców. Pomiary odbiorowe wykonał (na zlecenie Inwestora) Energopomiar Gliwice. System został odebrany w grudniu 2008r., a jednocześnie dostał pełną aprobatę typu wydaną przez VMT.

Należy podkreślić, że Pentol jest pierwszym dostawcą systemu monitoringu, który otrzymał na Litwie taki dokument.

Nowe projekty w cementowniach

12.06.2008
analizator Codel

W lipcu 2005r. Pentol podpisał umowy z dwiema Cementowniami należącymi do Grupy Ożarów S.A.: Ożarów i Rejowiec na dostawę "pod klucz" kompletnych systemów monitoringu emisji (dwa systemy w Ożarowie i jeden w Rejowcu). Zakres pomiarów jest zgodny z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Środowiska dla instalacji spalających odpady niebezpieczne, obejmuje więc również pomiary HCl, HF i węgla organicznego (metodą FID). Prawie wszystkie pomiary zrealizowane zostały w technologii 'in situ", co gwarantuje wysoką niezawodność przy minimalnych nakładach eksploatacyjnych. Zainstalowane przyrządy są dedykowane do specyficznych wymagań procesowych cementowni. System w Grupie Ożarów został zabudowany i uruchomiony w grudniu 2005r. i przekazany do eksploatacji po wykonaniu z wynikiem pozytywnym pomiarów testujaco-odbiorczych przez Energopomiar Gliwice. W Cementowni Rejowiec system uruchomiono nieco później - w marcu 2006r. Tu poprawność pracy systemu potwierdziły pomiary wykonane przez ITC Łódź.

Do Cementowni Rejowiec został również dostarczony analizator optyczny "in situ" CO-Codel G-CEM 1000, przeznaczony do pracy w warunkach bardzo wysokiego zapylenia i w temperaturze do 500°C o podwyższonym do 3% zakresie pomiarowym, przeznaczony do natychmiastowego sygnalizowania przekroczenia dopuszczalnych wartości tlenku węgla.

Łącznie z Cementownią Chełm, gdzie system monitoringu emisji dostarczony przez Pentol pracuje od roku 2002, nasze systemy będą zainstalowane już w trzech polskich cementowniach. System w Cementowni Chełm zostanie w najbliższym okresie rozbudowany o pomiar HF - po tej rozbudowie zakres pomiarów będzie zgodny z wymaganiami dla instalacji spalającej odpady niebezpieczne.

Nowe produkty i technologie grupy Stork w ofercie Pentolu

6.04.2008

Grupa Stork jest powszechnie znana energetykom na całym świecie jako producent:
Odgazowywaczy termicznych
oraz palników niskoemisyjnych do węgla, mazutu i gazu ziemnego i z procesów metalurgicznych - również do paliw"trudnych" i wielopaliwowych. Ponadto w ofercie Storka znajdują się absorpcyjne agregaty chłodnicze.

W ostatnim okresie Stork poszerzył profil swojej działalności o produkty i technologie związane z turbinami gazowymi:

 • Technologię SwirlFlash® wtrysku wody do powietrza w turbinach gazowych. Zastosowanie tej technologii pozwala na osiągnięcie wzrostu mocy turbiny do 15% i spadek emisji NOx o 20-40%.
 • Oferta firmy Stork Turbo Blading B.V. na wszechstronne usługi w zakresie remontów i napraw każdego rodzaju turbin. Dzięki nowoczesnemu oprzyrządowaniu, Stork może wyprodukować łopatki do turbin dowolnego producenta.

Informacje na ten temat w języku polskim pojawią się na naszej stronie internetowej w najbliższym czasie.
Obecnie dostępne są jedynie foldery w jęz. angielskim .

W międzyczasie wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z naszym biurem w Warszawie.